Diriliş Eğitim Sendikası

Saat: 17.19 Tarih:03.12.23
“EĞİTİMDE YENİ BİR DİRİLİŞ GERÇEKLEŞECEK”

ENFLASYON ZAMMI BASIN AÇIKLAMASI

ENFLASYON ZAMMI BASIN ACIKLAMASI

Mehmet Nuri Kaynar: Kamu çalışanları enflasyon karşısında ezdirilmemelidir

Memur ve Emekli Sendikaları Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Diriliş Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Nuri Kaynar: “Kamu çalışanlarına enflasyon farkı adı altında ilan ettikleri zam reel şartlar göz önünde bulundurulduğunda “zam” diye adlandırmaktan çok uzaktır.” Değerlendirmesinde bulundu.

Diriliş Eğitim Sendikası genel merkezinde gündeme ilişkin değerlendirme toplantısı düzenlendi. Toplantıda basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Diriliş Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Nuri Kaynar şunları söyledi:

“Kamu İşvereni ve Kamu İşvereni Hakem Kurulu’nun kamuoyuna ve kamu çalışanlarına enflasyon farkı adı altında ilan ettikleri zam reel şartlar göz önünde bulundurulduğunda “zam” diye adlandırmaktan çok uzaktır. Yaşanan olağanüstü süreç toplumun her kesiminde olduğu gibi kamu çalışanlarının da alım gücünü zayıflatmıştır.  Adından da anlaşılacağı üzere enflasyon farkı mevcudu korunmaya yönelik bir düzenlemedir. Kamu çalışanlarının enflasyon karşısında mağduriyet yaşamaması için refah payı verilmelidir”

Kamu çalışanlarını temsil eden yetkili sendikaya da bir çağrıda bulunarak “Alım gücü zayıflayan kamu çalışanları mağdur edilmemeli, yetkili sendika kamu çalışanlarının haklarını korumalıdır” dedi.

Mehmet Nuri Kaynar sözlerini şöyle sürdürdü.

“Bunun için yetkili sendikanın geciktirmeden diğer kamu çalışanları temsilcilerinin desteğini de alarak kamu işvereni ve kamu işvereni hakem heyetine kamu çalışanlarını memnun edecek oranda seyyanen zam talebimizi ileterek kamu çalışanlarının haklarını korumalıdır.”

Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on email
Share on print
Mehmet Nuri KAYNAR baskandan mesaj

Başkandan Mesaj

"Büyük Türkiye için, güçlü sivil toplumsallaşma gerekir."

YAZARLARIMIZ
En Son Yazılar

Youtube Kanalımız

DİRİLİŞ EĞİTİM SEN TV

Videoyu oynat