Diriliş Eğitim Sendikası

Saat: 17.25 Tarih:03.12.23
“EĞİTİMDE YENİ BİR DİRİLİŞ GERÇEKLEŞECEK”

DİRİLİŞ EĞİTİM SEN Genel Başkanı Eğitimci Yazar Mehmet Nuri KAYNAR Oldu.

DIRILIS EGITIM SEN Genel Baskani Egitimci Yazar Mehmet Nuri KAYNAR Oldu 2

DİRİLİŞ EĞİTİM SEN- Eğitim ve Öğretim Birliği Sendikası’nın Genel Başkanı Eğitimci Yazar Mehmet Nuri KAYNAR oldu.

DİRİLİŞ EĞİTİM SEN Genel Başkanı Mehmet Nuri KAYNAR: “ İlke sendikacılığı yapacak, adalet ve liyakati ön planda tutacağız. Biz eğitim camiası olarak büyük bir aileyiz. Gönül sendikacılığı yapacak, teşkilatımızın her kademesindeki emektarımıza ulaşarak önce gönülleri fethedeceğiz. Büyük idealler uğrunda yetişecek nesillerimizi sevgi ile ilim ve irfanlarının artması için emek vereceğiz. Bu emeğimizin karşılığı olarak da özlük haklarımızın iyileşmesi için sendikal mücadelemiz ile haklarımızı insani yaşam koşullarında, elde edeceğiz.”

MESK- Memur ve Emekliler Sendikası Konfederasyonu na bağlı DİRİLİŞ EĞİTİM SEN-Eğitim ve Öğretim Birliği Sendikasının 1.Olağan genel kurulu 23 Şubat 2019 tarihinde Ankara da gerçekleşti.Genel kurulda tek liste ile seçime gidildi. Eğitim camiasının sevilen, tanınan simalarından BESAM-Bilgi, Eğitim ve Sosyal Araştırmalar Merkezi Başkanı, Yazar Mehmet Nuri KAYNARgenel başkan seçildi.

Mehmet Nuri KAYNAR yaptığı konuşmasına Necip Fazıl Kısakürek’in Zindandan Mehmet’e Mektup şiiriyle başladı.

“… Sen bir devsin, yükü ağırdır devin!
Kalk ayağa, dimdik doğrul ve sevin!

Mehmet’im, sevinin, başlar yüksekte!
Ölsek de sevinin, eve dönsek de!
Sanma bu tekerlek kalır tümsekte!

Yarın elbet bizim, elbet bizimdir!
Gün doğmuş, gün batmış, ebed bizimdir”

İşimiz elbette kolay değil ancak şunu hiçbir zaman unutmayalım. Bizler inançlı insanlarız, unutmayalım ki iman varsa, inanç varsa imkânda vardır. Sabırla gayret gösterecek, mücadele edeceğiz. İlkelerimizle hareket edecek, istişare mekanizmalarımızı sürekli diri tutarak adalet ve liyakati önceleyerekkarar alacak, hareket edeceğiz. Yakın gelecekte haklı mücadelemiz karşılık bulacak ve meslektaşlarımızın akın akın aramıza katıldığını göreceksiniz. Türkiye’nin dört bir yanından gelen,kutlu davamıza inanan siz değerli dostlarımızın arasında bulunmaktan ve sizlerle bu yolun yolcusu olmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum.
Bizler kadim bir geleneğin temsilcileriyiz. Yükümüz ağır.Şairin dediği gibi “… Sen bir devsin, yükü ağırdır devin!” Layıkıyla bu davayı temsil etmeli, bu bilinçle adımlarımızı düşünerek atmalıyız. İlkelerimize bağlılıkla ilke sendikacılığı yapacak, aziz milletimize hizmet yolunda milletimizin refahının artması, devletimizin kalkınması ve güçlenmesi için gayret göstereceğiz. Bu idealler uğrunda yetişecek nesillerimizi sevgi ile ilim ve irfanlarının artması için emek vereceğiz. Bu emeğimizin karşılığı olarak da özlük haklarımızın iyileşmesi için sendikal mücadelemiz ile haklarımızı insani yaşam koşullarında elde edeceğiz. Biz bir aileyiz. Gönül Sendikacılığı yapacak.Teşkilatımızın her kademesindeki emektarımıza ulaşarak önce gönülleri fethedeceğiz.  Söylemlerimiz de birilerinin başarısızlığını eleştirerek değil, kendi çalışmalarımızla, ilkeli mücadelemizle ön plana çıkacağız. Bugün ki genel kurulumuzda oylarınızla kardeşinizi bu göreve layık gördüğünüz için teşekkür ediyorum. Kongremizin camiamız, milletimiz ve devletimiz için hayırlara vesile olmasını dilerim.” Diyerek sözlerini tamamladı.

Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on email
Share on print
Mehmet Nuri KAYNAR baskandan mesaj

Başkandan Mesaj

"Büyük Türkiye için, güçlü sivil toplumsallaşma gerekir."

YAZARLARIMIZ
En Son Yazılar

Youtube Kanalımız

DİRİLİŞ EĞİTİM SEN TV

Videoyu oynat