Diriliş Eğitim Sendikası

Saat: 10.39 Tarih:27.09.23
“EĞİTİMDE YENİ BİR DİRİLİŞ GERÇEKLEŞECEK”

GELECEK PARTİSİ ZİYARETİ

MESK-MEMUR VE EMEKLİ SENDİKALARI KONFEDERASYONUNDAN GELECEK PARTİSİNE HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ.

MESK Genel Başkanı Muzaffer KALA ve beraberindeki heyet Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet DAVUTOĞLU’nu ziyaret etti.

Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanlığı binasında gerçekleştirilen ziyarette MESK adına Genel Başkan Muzaffer KALA, MESK Genel Başkan Yardımcıları HAK BİR SEN Genel Başkanı Nail SARIKAYA ve DİRİLİŞ EĞİTİM SEN Genel Başkanı Mehmet Nuri KAYNAR katıldılar.

MESK ve MESK Konfederasyonuna bağlı sendikalar hakkında bilgiler veren MESK Genel Başkanı Muzaffer Kala Sendikacılığın Türkiye de gelişmiş ülkelerdeki standartlarda görev ifa edemediğini, yetkili sendikanın patronun sendikası gibi hareket ettiğini ifade etti. Patronun sendikası işveren sendikası olur. Memur, işçi ve emeklileri temsil eden sendikaların üyelerinin haklarını korumak için mücadele etmesi gerektiğini söyledi. MESK’e bağlı mahkeme kararıyla varlığı tescillenmiş olan tek emekli sendikası olan Yeni Emekli Bir Sen’in hukuk mücadelesindeki süreç hakkında bilgi paylaşımında bulunarak sözlerini tamamladı.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet DAVUTOĞLU ise ziyaretlerinden ötürü MESK Heyetine teşekkürlerini bildirerek sivil toplum çalışmalarının demokrasi kültürünün oluşmasında büyük önemi olduğunu çok sesliliğin zenginlik ve kazanım olduğunu ifade etti. En kısa zamanda MESK genel merkezine ziyaret yapmak istediğini sorunların tespitinde ve çözümüne yönelik daha geniş istişarelerde bulunulmasının gerekliliğini ifade etti.

MESK Heyetinin Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanlığına yapılan ziyareti Gelecek Partisince üst düzeyde karşılandı. Görüşmelerde Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet DAVUTOĞLU’nun yanı sıra Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Abdullah Başçı, Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanı İsa Mesih Şahin, Gelecek Partisi Gençlik ve Spor Politikaları Başkanı Cuma İçten, Gelecek Partisi İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Bilgin Akbal hazır bulundu.

Yapılan görüşmelerin ardından MESK Genel Başkanı Muzaffer Kala tarafından Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’na hediye takdim edildi. Hediyenin anlamlı bir hediye olduğu vurgusu yapan Ahmet Davutoğlu İl Başkanlığının güzel bir yerine asılmasını istedi.

Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on email
Share on print
Mehmet Nuri KAYNAR baskandan mesaj

Başkandan Mesaj

"Büyük Türkiye için, güçlü sivil toplumsallaşma gerekir."

YAZARLARIMIZ
En Son Yazılar

Youtube Kanalımız

DİRİLİŞ EĞİTİM SEN TV

Videoyu oynat