Diriliş Eğitim Sendikası

Saat: 16.54 Tarih:03.12.23
“EĞİTİMDE YENİ BİR DİRİLİŞ GERÇEKLEŞECEK”

MESK YÖNETİM KURULU DİYARBAKIRLA SELAMLAŞTI

MESK YONETIM KURULU DIYARBAKIRLA SELAMLASTI

8-9 Ocak Tarihleri arasında Memur ve Emekli Sendikaları Konfederasyonu(MESK) heyeti Diyarbakır’da bir dizi faaliyet yapmak ve bir çok kurumu ziyaret edip bilgi teatisinde bulunmak üzere önemli bir çalışmaya imza attı.

MESK Genel Başkanı Muzaffer KALA, Genel Başk.Yrd. ve Diriliş Eğitim Sen Genel başkanı Mehmet Nuri Kaynar, Genel Başk.Yrd. ve DEVA birsen Genel Başkanı Bayram Yılmaz Diyarbakır’daki Konfederasyon yöneticileriyle; İl müftülüğü, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği, Güneydoğu Güncel gazetesi, Diriliş Annelerini, Sağlık İl Müdürlüğü ve son olarak il Valiliğini ziyaret ettiler.

Bu ziyaretlerde MESK’in kuruluş felsefesi ve vizyon/misyonu anlatıldı.

Genel Başka Muzaffer Kala Valilik ziyaretinde özetle şunu dillendirdi; “Biz Memur-Sen’in son zamanlarda yaptığı yanlışlarla misyonu kaybetmesi sonucu ondan ayrılmak durumunda kalan ve aslı üzerinde sendikacılık yapak için kurulan bir konfederasyonuz.

Temel felsefemiz, İslam kavramı içinde yer alacak kadar milliyetçi ve tarihin akışı içinde kültür, örf ve ananemizin bize kazandırdıkları iyilikleri koruma adına muhafazakar bir misyonla hareket ediyoruz.

Ayrıca Yeni Emekli Bir sen’i kurduk, bu da bir ilktir. Emekli haklarını korumanın yanı sıra, Emekliler lokali/Emekli evi, Emekli köyü, Emeklilerin maşını aldığı hususi bir Katılım bankası gibi ileriye dönük düşündüğümüz önemli projelerimiz var” dedi.

İl Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu; “Tarihi hafızamızı korumamız gerektiğini söyleyerek bin yılı aşkın yaşayan tarihimizin kazanımlarımıza sahip çıkarak bu milleti, bu devleti ayağı üzerinde şahsiyeti üzerinde şaha kaldırmanın mümkün olabileceğine işaret etti.

Gençliğimizi damardan zehir vererek ahlaken bozdular, bizim de aynı damardan tedavi uygulamamız gerekli ve elzem olduğuna dikkat çekti.

Batı hayranlığı bize çok şey kaybettirdi, artık bu kompleksten kurtulmamız lazım, inanç ve kültürümüz ile yaşarsak hem dünyevi hem uhrevi alanda başarılı olmamız mümkün olur” dedi.

MESK heyeti başta 5.Haremi Şerif olan Diyarbakır Ulu camii ve 27 şehit sahabenin medfun olduğu  Hz.Süleyman olmak üzere kentin bazı tarihi ve kültürel yerlerini ziyaret edip bilgi aldıktan sonra programlarını tamamladılar.

Kaynak:Eyüphan Kaya/MESK İl Başkanı

 

Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on email
Share on print
Mehmet Nuri KAYNAR baskandan mesaj

Başkandan Mesaj

"Büyük Türkiye için, güçlü sivil toplumsallaşma gerekir."

YAZARLARIMIZ
En Son Yazılar

Youtube Kanalımız

DİRİLİŞ EĞİTİM SEN TV

Videoyu oynat