Diriliş Eğitim Sendikası

Saat: 17.42 Tarih:03.12.23
“EĞİTİMDE YENİ BİR DİRİLİŞ GERÇEKLEŞECEK”

ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Mehmet Nuri Kaynar: “Milli birlik ve beraberliğimizin teminatı olan öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyorum.”

Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk‘ün 100. Doğum yıldönümü olan 1981 yılında, 24 Kasımın her yıl Öğretmenler Günü olarak kutlanması kararlaştırıldı. Öğretmenler Günü’nde öğretmenin toplum içindeki yeri, değeri belirtilir. Öğretmenler Günü’nde; eğitime, öğretime hizmet eden öğretmenler anılır. Gençlerin yetişmesindeki katkıları anlatılır. Mesleğe yeni başlayan öğretmenler 24 Kasımda Öğretmen Andı içerler.

Bir milletin milli, ahlâki ve kültürel yönden güçlü ve medeniyet bakımından kalkınmış olması öğretmenlerinin üstün çalışmalarına bağlıdır. Milli birlik ve beraberliğimizin teminatı öğretmenlerdir.

Öğretmen toplumda her türlü tutum, davranışlarıyla örnek insanlardır. Ülkenin şekillenmesinde önemli rol oynar. Okulun hatta eğitim sisteminin kalitesi öğretmenlerinin sunacağı eğitim hizmetinin kalitesine bağlıdır desek yanlış olmaz. Bir Ülke’nin ufku öğretmeninin ufku kadardır. Şartlar ne kadar olumsuz olursa olsun bir milletin makûs kaderini ancak öğretmen değiştirebilir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk “Öğretmenler; Cumhuriyetin fedakâr öğretmen ve eğitimcileri, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır. Eserin kıymeti, sizin beceriniz ve fedakârlığınızın derecesiyle orantılı olacaktır…” diyerek bu gerçeği ifade etmiştir.

Dün olduğu gibi bugünde zor şartlar içerisinde sorumluluklarının bilincinde olarak mevcut imkânlar içerisinde milli mücadele şuuruyla mazeret üretme yerine ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışarak destanlar yazan öğretmenlerimize ve bütün eğitim çalışanlarına insanca yaşayabilecekleri mesleklerinin onuruna yakışacak şekilde mesleklerini icra edebilecekleri sosyal ve ekonomik destekler verilmelidir.

Bütün eğitim çalışanlarının ve öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyor, büyük fedakârlıklarla yürüttüğünüz mesleğinizde sağlık ve mutluluk içerisinde, başarılarınızın devamını diliyorum. Şehit olan ve vefat eden öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.

Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on email
Share on print
Mehmet Nuri KAYNAR baskandan mesaj

Başkandan Mesaj

"Büyük Türkiye için, güçlü sivil toplumsallaşma gerekir."

YAZARLARIMIZ
En Son Yazılar

Youtube Kanalımız

DİRİLİŞ EĞİTİM SEN TV

Videoyu oynat